scroll down

Pielęgnacja

Pielęgnacja tatuażu, szczególnie zaraz po zrobieniu jest równie ważna jak jego poprawne technicznie wykonanie. Dlatego zalecamy przestrzegać zaleceń tatuatora i naszej szczegółowej instrukcji, a w razie potrzeby i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami!

 1. Zdejmij opatrunek typu second skin po upływie 24 – 48h
 2. Umyj tatuaż pod letnią wodą mydłem hipoalergicznym lub płynem do higieny intymnej. Upewnij się, że domyłeś/aś go dokładnie  z osocza, resztek pigmentu oraz kleju z opatrunku.
 3. Osusz tatuaż przy użyciu ręcznika papierowego. 
 4. Posmaruj cienką warstwą kremu, zaleconego przez tatuatora TYLKO Neba, Bepanthen Krem lub inny produkt specjalnie przeznaczony do pielęgnacji tatuażu – nie stosuj innych kremów, olejów naturalnych, mieszanek poleconych od koleżanki zielarki – tatuaż to rana i nie wszystkie substancje powinno się nakładać bezpośrednio na otwartą skórę. W szczególności odradzamy stosowanie maści Alantan! 
 1. Po zdjęciu opatrunku typu second skin nie ma potrzeby zakładania folii
 2. Jeżeli Twój opatrunek zsunął się już pierwszego dnia w wyniku obfitego krwawienia lub innych przyczyn – wykonaj punkty 2,3 i 4, a następnie przez 24h zakładaj opatrunki z folii spożywczej na noc lub jeżeli wychodzisz na zewnątrz (w tym też do pracy). W domu najlepiej po posmarowaniu pozostawić tatuaż bez przykrycia aby oddychał.
 3. Przez pierwsze 2 tygodnie powtarzaj pielęgnację minimum 2 razy dziennie (rano oraz przed snem). Przed każdym kolejnym posmarowaniem umyj najpierw dłonie mydłem antybakteryjnym!

WAŻNE:

 1. Nie wolno drapać swędzącego tatuażu i odrywać powstałych strupków – może to spowodować ubytki w wypełnieniu.
 2. Przez pierwszy tydzień po zrobieniu tatuażu, należy zrezygnować z siłowni i innych wysiłków fizycznych, a szczególnie ze sportów kontaktowych.
 3. Nie wolno opalać oraz moczyć (wanna, basen, naturalny zbiornik wodny) tatuażu, minimum przez pierwsze 3 tygodnie
 4. Aby Twój tatuaż wyglądał jak najlepiej zalecamy po całkowitym zagojeniu od czasu do czasu wykonać peeling naskórka, smarować tatuaż balsamem, a latem używać kremu z wysokim filtrem. 

Mamy nadzieję, że Twój tatuaż zagoi się bezproblemowo!